PP 05 - Součástí života

5. října 2015 v 4:29 | Ess |  Pozitivní PONDĚLÍ
Krásné pondělí všem,


jak si užíváte podzimu? Já moc ne, mám raději léto už teď je na mě moc chladno, co teprve budu dělat v zimě. Ale jak už to bývá, s odchodem přichází něco nové.


Proto jsem si pro dnešek připravila tuhle myšlenku:

Je to těžká věc udělat tohle rozhodnutí a nechat někoho odejít ze svého života a velmi to bolí. Moc dobře to znám a hlavně poslední dobou se ukazuje kdo je můj pravý přítel. S některými lidmi odešla i část mě ale alespoň jsem poznala, kdo opravdu patří do mého života a kdo se zastavil jen na chvíli.

Spolu s odchodem se mi naskytla možnost potkat někoho nového. Vlastně celý náš život potkáváme spoustu lidí a většina může ovlivnit náš život svojí přítomnosti. Někteří nás něco naučí, přinesou do našeho světa něco nového a někteří se učí od nás a odnesou si kousek našeho světa.

Mnohdy si připadám jako mozaika. Jeden kousek uvnitř jsem já a zbytek lidé kolem mě. Ale může se stát, že kousky mozaiky neladí k většině a musí být nahrazeny jinými.

V životě už to tak chodí, kdo má zůstat ten zůstane, kdo ne ten odejde. Nemá smysl snažit se udržet ve svém životě někoho, kdo o to nestojí. Pusťte ho, ať si hledá jiný kousek svojí mozaiky, třeba nakonec zjistí, že vy jste tam pasovali ze všech nejlépe a vrátí se.

Ale zase na druhou stranu nečekejte, že se vrátí, protože někdo se opravdu nevrátí. Žijte a nebraňte se poznávání nových věci. Celý život se učíme a tím rosteme, proto nezůstaňte stát kvůli někomu, protože on třeba co nevidět odejde. Správná osoba (kamarád) bude totiž kráčet s vámi a vy sním.

Časem pochopíte, že udělat si jasno v lidech ve vašem okolí vám ušetří spoustu energie. Nechci, aby to vyznělo, že odejde každý, někomu třeba za celý život neodejde nikdo. Je to dost individuální.

A za další není důležitá kvantita lidí ve vašem životě ale kvalita. Proto buďme rádi za všechny své blízké osoby, co při nás stojí v dobrém i ve zlém. U mě je to například blízká rodina a jedna kamarádka. I když mám kamarádů víc a jsou součástí mého života, patří do kategorie, kdy v jedné chvíli odešli a vrátili se nebo jsou to noví lidé, co ke mně zavítali teprve nedávno. Je tedy hodně pravděpodobné, že se můj okruh blízkých přátel ještě o nějakého človíčka rozroste.


Jak jste na tom vy? Máte jednu dvě osoby, kterým věříte a říkáte všechno nebo jich máte mnohem víc?


Ess
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti články Pozitivní PONDĚLÍ?

Ano
Občas
Ne
Nevím

Komentáře

1 AEncullyElurne AEncullyElurne | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 23:07 | Reagovat

Four to five servings of this fruit juice has to be consumed each week to find the desired result.  However, it is important to get the doctor's opinion first before you take these oral medications since these could have negative side effects around the body.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama