Být sám sebou či nebýt ...

30. září 2015 v 13:46 | Ess |  Cesta
Ahojky, dnes jsem se rozhodla přihodit další článek do mojí rubriky Cesta. Nějaký ten osobní názor, zážitek, pocit nebo jak to chcete nazvat.

Dnešní doba si žádá mnohem víc, než to bylo před několika desítkami let. Už nám nestačí obyčejné mobilní telefony, ale musíme mít chytré telefony, výkonnější auta, nespokojíme se s jednou ženou a s jedním mužem. Někdo se do mě teď pustí, že nemám pravdu. Ano je pravda, že se najdou i výjimky co nic takového nepotřebují. Ale jsou to spíš výjimky než většina.

Shrnula bych to tak, že všichni podléháme vlivům okolí a chceme se neustále někomu vyrovnat. I já jednu chvíli podlehla přece jen jsem taky jen bytost, která dělá chyby, ale uvědomila jsem si, jaká to byla chyba. Chtěla jsem piercing a taky jsem ho měla. Nejprve jsem si přišla "cool" a strašně krásně ale lidé se na mě začali dívat jinak. Stala jsem se démonem co ničí zdejší kulturu. Přišla rána a pírs musel ven (kvůli budoucímu povolání). Nejdřív jsem si to neuvědomovala, ale zlomilo mě to. V průběhu času už to nebyla jen ozdoba, byla to součást mě, něco co vystihovalo moji osobnost a odlišovalo od ostatních lidí, ale takhle jsem to viděla asi jen já.

Už jsem nebrala tetování ani nic podobného jako ozdobu, ale mělo to pro mě hlubší význam. Nechtěla jsem být loutkou tohoto světa, já chtěla být jiná - svá. Mít možnost volby. Pro někoho se to zdá jako blbost ale je třeba v tom vidět trochu spojitost s dnešní společností a číst mezi řádky. Nevím možná to tak vidím jen já, ale dnešní společnost se obrací v roboty, kterým někdo naprogramoval mozek na stupeň MÍT (mít všechno, vlastnit všechno co je možné).

Je to správně? Proč pohlížíme na lidi s tetováním (dredy, modrými vlasy …) s opovržením?


Já jsem si minulý měsíc tetování vybírala, nechtěla jsem nic velkého ale za to něco co by mě vyjadřovalo, naplňovalo mou osobnost a působilo přirozeně. Všichni známe latinské Carpe diem. Užívej dne. Pro někoho lehké vykonat ale někdo se to stále učí. Já v tom viděla připomínku toho, že u mě proběhl zlom, už se nezajímám, co si myslí okolí, ale co si myslím já. Od té doby užívám každou vteřinu života úplně naplno. Měla jsem spoustu nápadů onoho tetování, ale stále mi to připadalo, že tomu něco chybí, i když už to bylo dokonalé. Až jsem objevila podobná latinská slova, která mě očarovala. Carpe punctum. Jedno slovo jinak ale jsou v tom pro mě skryté úplně jiné pocity.

Výbuch emocí a síla naplněná ve spojení slov Užívej okamžiku. To je to jak si nenechat proklouznout život mezi prsty.
Tetování stále sice nemám, uvidíme v budoucnu, ale tohle slovní spojení se mi vyrylo do mysli a posílilo ji i moje srdce. Takže mám takové pomyslné tetování, které vidí jen má osoba. A jen chci k závěru říct, že i když vás někdo odsuzuje, ať máte blond vlasy nebo hnědé oči nebo velké rty, nikdy si taková slova nepřipouštějte k tělu. Protože ten člověk, který je vyslovil, ve vás vidí hrozbu a snaží se vás shodit dolů, aby se zbavil konkurence.

Užívej okamžiku, užívej dne, užívej života! Jsi krásná, jedinečná živá bytost, která má možnost volby ale nesmíš se bát rozhodnout. Chceš sebou nechat manipulovat a nechat se táhnout davem nebo si najdeš cestu ven z davu a najdeš si svoji vlastní cestu, i když nebude tak krásná a bude tě stát mnoho úsilí, ale bude tě naplňovat štěstím.

Volba je jen na tobě a ty právě dnes můžeš změnit svůj osud.

Přeji krásný den <3 plný lásky
Ess
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama