Důležitost HUMORU v našem životě

12. června 2015 v 12:05 | Ess |  Cesta
Zdravím,

přináším další článek a to na téma HUMOR a jeho síla.
Mnozí z nás bereme humor jako samozdřejmost, ale pro některé lidi to tak být nemusí. Humor bychom mohli rozdělit do několika skupin, mapř.: humor na vlastní účet, cizí účet nebo třeba i ironie. I ironie nás může rozesmát. Tak se dostáváme k hlavní pointě a to, že humor souvisí se smíchem.
Nevím jak to máte vy, ale já věřím, že smích léčí. Nejenže občas posiluje mé břišní svaly, ale také umí navodit hezkou atmosféru a nejednou zahnal moji ponurou náladu.
Z vlastní zkušenosti vím, že smát se sama sobě a hlavně umět se zasmát na vlastní účet je to nejúčinější cvičení jak získat sílu. Je to síla nadevšechny i když to tak možná nevypadá. Dám příklad.

Zasměji se sestře kvůli špatně vybranému oblečení a přidám ještě pichlavou poznámku.

A jak to teď dopadne, když se sestra urazí budu se cítit hrozně, ale naopak když se tomu spolu zasmějeme, budeme se smát jak nás znám minimálně několik minut, naplníme tak své tělo pozitivní energii. Ale ještě lepší je když se toto stane mě samotné, navleču na sebe oblečení, které je mi už malé a z celého srdce se tomu zasměji, tu vlnu pozitivní energie nejde necítit.

Tak co budeme se kvůli každé maličkosti mračit nebo se zasmějeme a vezmeme to s humorem? :)Jak už jsem zmínila, kromě pozitivní energie nám humor prostřednictvím smíchu předá sílu a vyléčí i některá trápení. Zlomené srdce, ztráta sebevědomí nebo když příjdete o víru v sam/a sebe, když vám bude nejhůř, rozhlédněte se kolem sebe. Určitě najdete neco co vás rozesměje. A nebo si jednoduše představte nějakou zábavnou vzpomínku. Uvidíte, hned vám bude o něco lépe. Ale hlavně smějte se od srdce, ať se vám kolem očí vytvoří vrásky štěstí, protože strojený úsměv je jako žádný úsměv.

Krásný den a ÚSMĚV prosím
přeje
Ess <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama